تولیدی جوراب|پخش عمده جوراب از تهران|خرید عمده از تولیدی

تهران شهرک صنعتی پاسارگاد، خیابان صبا پلاک 22

شنبه تا چهارشنبه 17-8 و پنج شنبه تا 13

0939-4848524

021-56577916-9

13 حقیقت تصادفی، سرگرم کننده و بی فایده در مورد جوراب

0
(0)

13 حقیقت تصادفی ، سرگرم کننده و بی فایده در مورد جوراب

جوراب ها می توانند رنگ و تنوع سرگرم کننده ای به کمد لباس شما اضافه کنند ، همه اینها در حالی که به محافظت و خشک نگه داشتن پاهای شما در طول روز کمک می کند. با این حال ، واقعا چقدر درباره این لباس های سرگرم کننده و کاربردی می دانید ؟ اگر شما هم مثل اکثر مردم هستید ، احتمالا به این فکر نکرده اید که جوراب های شما از کجا آمده اند یا تاریخ جذاب آنها. برای کمک به شما ، در اینجا سیزده چیز سرگرم کننده ، تصادفی و بی فایده ای وجود دارد که احتمالا هرگز در مورد جوراب ها نمی دانستید.

1. “جوراب” – منشأ کلمه: مانند بسیاری از کلمات در زبان انگلیسی ، کلمه مدرن ” جوراب “با گذشت زمان تکامل یافته است ، از کلمه انگلیسی قدیمی” socc “به معنی” کفش سبک ” آمده است. Socc از کلمه لاتین “soccus” گرفته شده که برای توصیف یک “کفش سبک و پاشنه پایین” استفاده می شود. کلمه جوراب احتمالا از یونانی باستان “sykkos” نیز مشتق شده است که به یک کفش نازک پوشیده شده با صندل اشاره دارد.

2. چرا ما جوراب می پوشیم: در برخی از نقاط زندگی شما طبیعی است که شما سوال کنید که چرا ما جوراب می پوشیم. آیا این کار از روی سنت انجام می شود ؟ یا جوراب ها عملکردی دارند؟ معلوم می شود که مورد دوم است. جوراب ها عملکرد مهمی را با محافظت از کفش های شما در برابر عرق بدن شما فراهم می کنند ، زیرا پاهای شما تقریبا نیم لیتر در روز عرق می کنند. جوراب ها همچنین به جلوگیری از تشکیل باکتری ها در کفش های شما کمک می کنند که می تواند منجر به بوی بد پا شود. علاوه بر این ، جوراب ها پودینگ حیاتی را برای پاهای شما فراهم می کنند که از خارش و مالش جلوگیری می کند و جوراب ها همچنین به ایجاد بالش اضافی برای پاهای شما کمک می کنند و آنها را به بخشی حیاتی از کمد لباس شما تبدیل می کنند.

3. تاریخچه مختصری از جوراب: جوراب ها برای گرم نگه داشتن پاها ، سالم و خشک برای هزاران سال استفاده شده اند ، با قدیمی ترین جفت جوراب های باقی مانده که از بین 250 تا 420 میلادی کشف شده اند. این جوراب ها در ویرانه های یک مستعمره یونانی در امتداد رودخانه نیل در مصر کشف شده و از پشم بافته شده ساخته شده اند. اولین جوراب ها احتمالا از پوست حیوانات ساخته شده بودند که دور مچ پا جمع شده و بسته شده بودند. بعدا رومیان از چرم و پارچه های بافته شده برای ساخت جوراب استفاده کردند. با تکامل تکنولوژی و مد ، جوراب ها نیز تکامل یافتند ، که منجر به تنوع سبک ها ، طرح ها ، رنگ ها و پارچه هایی شد که امروز می بینیم.

کلیک کنید:  فروش عمده فروشی جوراب زنانه، بهترین راه برای خرید جوراب زنانه با قیمت مناسب

4. جوراب پا: جوراب اصلی? در حالی که اکنون اغلب پوشیدن جوراب با صندل به عنوان یک اشتباه مد در نظر گرفته می شود و جوراب های انگشت پا بیشتر به یک آیتم جدید تبدیل شده اند ، به احتمال زیاد جوراب های اولیه در واقع برای پوشیدن با صندل ساخته شده اند. قدیمی ترین جوراب های کشف شده که قبلا ذکر کردیم دارای یک انگشت شکسته بودند ، که باعث می شد پوشیدن آنها با صندل آسان و راحت باشد ، و احتمالا جوراب های اولیه در واقع قرار بود با صندل پوشیده شوند.

5. یونانیان جوراب خز می پوشیدند: در قرن هشتم ، پوشیدن جوراب های ساخته شده از خز حیوانات مات در بین یونانیان محبوب بود. همانطور که می توانید تصور کنید ، این جوراب ها بسیار داغ بودند و ما را از مواد جوراب قابل تنفس که امروز داریم سپاسگزار می کنند!

6. جوراب ها زمانی نماد وضعیت بودند: در حدود قرن دهم ، جوراب ها از کفش های کاملا کاربردی به یک نماد مد تبدیل شده بودند. این در درجه اول به این دلیل بود که ساخت جوراب های راحت و شیک یک فرآیند وقت گیر بود که فقط برای ثروتمندان مقرون به صرفه بود. اشراف ، خانواده سلطنتی و پادشاهان به طور یکسان جوراب های بلند زانو را به عنوان راهی برای بیان رتبه بندی مالی و طبقاتی خود می پوشیدند ، زیرا جوراب های ابریشم طولانی در آن زمان به عنوان نماد وضعیت در نظر گرفته می شدند.

کلیک کنید:  خوابیدن با جوراب - آیا برای شما خوب است؟

7. جوراب و منشاء ماشین های بافندگی: تا سال 1589 ، جوراب یک ضرورت بود اما هنوز هم زمان زیادی برای ساخت آن صرف می شد. با این حال ، یک روحانی انگلیسی به نام ویلیام لی قصد داشت زمان تولید جوراب را کاهش دهد تا همسرش که بافندگی پول کسب می کرد ، مجبور نباشد اینقدر سخت کار کند. این باعث شد که او اولین ماشین بافندگی را اختراع کند که قادر به دوختن هشت برابر سریعتر از دوختن دست بود.

8. ملکه الیزابت در مورد جوراب ها انتخاب گر بود: پس از اختراع دستگاه بافندگی جوراب خود ، لی به ملکه الیزابت نزدیک شد تا اختراع خود را ثبت کند. با این حال ، همانطور که افسانه می گوید ، درخواست لی رد شد زیرا جوراب های پشمی که او ساخته بود با استانداردهای او مطابقت نداشتند. لی سپس ماشینش را دوباره کار کرد تا جوراب های ابریشم و ظریف تر تولید کند ، اما حق ثبت اختراع او دوباره رد شد زیرا دادگاه نگران بود که ماشینش هنرمندان بافندگی را از کار خارج کند.

9. آلبرت انیشتین از جوراب متنفر بود: آلبرت انیشتین به خاطر عجیب بودن شناخته می شد. یکی از این عجیب و غریب ها این بود که او جوراب ها را تحقیر می کرد و هرگز آنها را پس از تسلیم شدن در سنین پایین نمی پوشید. او ادعا کرد که نه تنها هدف پوشیدن کفش و جوراب را نمی بیند ، بلکه گفت که او را ناراحت می کند که جوراب های او به دلیل انگشتان بزرگ پا سوراخ می شوند.

10. پایتخت جوراب جهان! باور کنید یا نه، در واقع پایتخت جوراب جهان وجود دارد. منطقه داتانگ در شرق چین برترین تولید کننده جوراب در جهان است که هر ساله حدود 40 درصد جوراب های جهان را تولید می کند. این باعث شده است که به عنوان “شهر جوراب” شناخته شود ، زیرا تخمین زده می شود که در یک سال جوراب های کافی برای تأمین دو جفت برای هر فرد در جهان تولید می کنند.

11. مواد جوراب پایدار: در حالی که سال های اخیر شاهد افزایش آگاهی محیط زیست بوده و افرادی که سعی می کنند گام هایی برای سازگارتر با محیط زیست بردارند ، شما تنها نیستید اگر به این فکر نکرده باشید که کدام مواد جوراب برای محیط زیست بهترین است. بیشتر جوراب ها از الیاف طبیعی مانند بامبو ، تنسل ، پنبه ، ابریشم و پشم ساخته می شوند که پنبه یکی از رایج ترین انتخاب ها است. با این حال ، اگر به دنبال یک گزینه جوراب پایدار هستید ، باید به بامبو تغییر دهید زیرا بامبو بسیار سریع رشد می کند ، نیازی به آفت کش ندارد ، کاملا زیست تجزیه است و برای رشد آن که پنبه نیاز دارد ، به یک سوم آب نیاز دارد.

کلیک کنید:  خرید عمده جوراب زنانه اسپرت، بهترین راه برای داشتن یک فعالیت ورزشی لذت‌بخش

12. جوراب شما ساعت داره؟ در حالی که جوراب های شما به احتمال زیاد به معنای نگه داشتن زمان نیستند ، منطقه ای که در جوراب در اطراف مچ پا قرار دارد که از آن یک الگوی ممکن است از طرف پا به سمت بالا برود ، به عنوان ساعت شناخته می شود. به احتمال زیاد این اصطلاح از روشی حاصل می شود که الگوی دوخته شده یا بافته شده می تواند مانند دست های ساعت در هنگام مشاهده از دور به نظر برسد.

13. شما می توانید به یک باشگاه جوراب ماه بپیوندید! حالا که همه این حقایق فوق العاده و تصادفی در مورد جوراب ها را می دانید ، ممکن است در حال خرید جوراب های سرگرم کننده و هیجان انگیز برای اضافه کردن به مجموعه خود باشید. خب ، ميدونستي که ميتوني به باشگاه جوراب ماه ملحق بشي ؟ در “با جوراب بگو” می توانید برای عضویت ثبت نام کنید که هر ماه جوراب های سرگرم کننده را به در خانه شما می فرستد. وقتی ثبت نام می کنید ، حتی می توانید تصمیم بگیرید که چند جفت جوراب و به چه سبکی می خواهید هر ماه برای عضویت به شما تحویل داده شود. با ما تماس بگیرید تا بدانید که یک باشگاه جوراب ماه چقدر می تواند سرگرم کننده باشد!

ترجمه مقاله: https://www.footcardigan.com/blogs/sock-blog/13-random-fun-and-useless-facts-about-socks

خیلی ممنون از زمانی که گذاشتید.

لطفا نظرتون رو با ستاره به ما اطلاع بدید

متوسط رای 0 / 5. تعداد آرا: 0

تولیدی جوراب در خدمت شماست. 09394848524

برچسب:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیج-اینستاگرام